Çarşamba , 17 Nisan 2024
Anasayfa » Etkinlik/Organizasyon » “Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” Buluşması

“Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” Buluşması

Screen-Shot-11-27-14-at-12.48-PM "Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor" Buluşması

 “Anadolu Güneşi Elektrik Üretiyor” buluşmasıyla, güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyen yatırımcılar Kayseri’de bir araya gelecek.

Kayseri ve Civarı Elektrik Türk AŞ’den (KCETAŞ) yapılan yazılı açıklamada, kurumun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek programa, güneş enerjisinden lisanssız elektrik üretmek isteyen yatırımcılar ve bu alanda faaliyet gösteren yurt içi ve yurt dışındaki sektör temsilcisi firmalar ile ilgili kamu kurumlarının katılacağı bildirildi.

Açıklamada, 29 Kasım’da Hilton Otel’de gerçekleştirilecek Anadolu Güneşi  etkinliğinin, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklendiği ve açılışını Bakan Taner Yıldız’ın gerçekleştirilmesinin beklendiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen KCETAŞ Genel Müdürü Hidayet Atasoy,Anadolu Güneşi programının 28 Kasım’da yatırımcılar için Kayseri’de kurulu 1 MW Güneş Elektrik Santrali’ne (GES) düzenlenecek teknik gezi ile başlayacağını bildirdi.

Etkinliğin güneş enerjisine yatırım yapmak isteyenler için büyük fırsat olduğunu ifade eden Atasoy, şunları kaydetti:

“Güneş enerjisinden elektrik üretmek isteyen yatırımcılar ilgili kamu kurumlarının yetkilileriyle burada buluşacak. Kendileriyle aynı yola çıkmış birçok iş adamıyla tanışıp bilgi alışverişinde bulunabilecek,  tecrübelerini paylaşabilecek aynı zamanda sektörün önde gelen firmalarıyla birlikte yatırım için en verimli, en hesaplı ve en doğru metoda karar verebilecekler. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Kaynak: Kayseri AA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>