Çarşamba , 17 Nisan 2024
Anasayfa » Etkinlik/Organizasyon » 8. Türkiye Enerji Kongresi Eylül’de

8. Türkiye Enerji Kongresi Eylül’de

8. Türkiye Enerji Kongresi 22 Eylül’de Movenpick Hotel Levent’te Yapılacak

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Enerji ve Kongre Konferansı, ulusal ve uluslararası katılımcılara açık olarak 8. Turkey Energy Congress & Sponsors Exhibition 2016 Levent Movenpick Otel’de düzenlenecek. İş Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek olan kongrede, bir çok yabancı katılımcı, Türkiye’deki güneş enerjisi sektöründeki gelişmeleri inceleyecek.

Kongreye katılım ücretlerinin de belirlendiği kişi başı katılım fiyatı mail order ile 979 Euro olan konferansta, 1033.82  Euro kredi kartı ile ödemelerde belirlenen fiyat olacak. Enerji Gazetesinin de medya sponsorları arasında yer aldığı konferansta yüzde 15 indirim ile bilet alabilirsiniz.

Saat 09:00′da başlayacak olan kongre, 18:50′de sona erecek ve bir çok konuşmacının yanı sıra Türkiye’deki stratejiler ve potansiyeller üzerine sunumlar yapılacak. Yoğun bir katılımcı sayısına ulaşan bu konferansta yenilenebilir enerjilerin tümünün kullanımı hakkında bilgiler ve deneyimler paylaşılacak.

enerji-kongresi-640x324 8. Türkiye Enerji Kongresi Eylül'de

Dünya Enerji Kongresi de İstanbul’da

23. Dünya Enerji Kongresi de 9 – 13 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Dünya enerji liderlerinin buluştuğu bu kongre de 10 binden fazla katılımcı olması bekleniyor.

Enerji sektörüne ilgi duyan herkesin katılabileceği bu tür organizasyonlarda uzman görüşü almak ve daha bilinçli bir şekilde hareket etmek de mümkün olacak.

Enerji Seminerleri Neden Önemli?

Güneş enerjisi ya da enerji seminerleri, toplumsal bilincin artması ve yatırımcının bilinçlenmesi için çok önemlidir. Tüm dünyada büyük bir önemi olan enerjinin, yenilenebilir olan kaynaklardan karşılanması ve bu kaynakların kullanılması ile dışa bağımlılığın azalması her bağımsız ülkenin hedefleri arasındadır.

gunes-enerjisi-640x394 8. Türkiye Enerji Kongresi Eylül'de

Toplumun bilinçlenmesi ile yatırımcıların daha fazla teşvik edilmesi sağlanarak, yenilenebilir enerjinin kullanımının artması, bu kongrelerle önem kazanır. Profesyonellerin bilinçlenmesi ve yatırımların yönünün yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması için evrilmesi, teşviklerin de artmasına neden olacaktır.

En zararsız ve faydalı olan güneş enerjisinden elektrik üretimi, diğer yenilenebilir kaynaklarla birlikte kullanıldığında ciddi bir enerji tasarrufu söz konusu olduğu gibi, doğanın da zarar görmesi engellenecektir.

Güneş Enerjisi için Uygun Bir Ülke Miyiz?

Ülkemizin güneş enerjisi kullanım süresi 10 aydır. 2 aylık enerjinin de depolanması sayesinde tüm yıl güneş enerjisi ve diğer yenilenebilir enerjilerden yararlanma imkanı vardır.

Yani günlük ortalama 7 saatlik bir güneş enerjisi kullanımı söz konusudur. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek ve elektrik şebekesine para ödememek için ne kadar fazla bilgi sahibi olunursa, o kadar çok tasarruf sağlanacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>