Çarşamba , 17 Nisan 2024
Anasayfa » Hakkımızda

Hakkımızda

Güneş enerjisi sektöründeki gelişmeleri an itibariyle takip eden ve bu gelişmelerle maksimum düzeyde farkındalık yaratmayı hedefleyen üniversite mezunu genç bir topluluk tarafından kurulan Solarportall.com her türlü mecrayı araştırarak dünya üzerinde güneş enerjisi sektörüyle alakalı gelişmeleri dakika dakika takip edip üzerinde araştırmalar yaparak ve bu gelişmelere katkıda bulunarak Türkiye’yi güneş enerji sektöründe lider ülkelerden biri konumuna getirme gayesi taşıyan web tabanlı bir sivil toplum örgütüdür.

enerji5-1024x512 Hakkımızda

Güneş en tepede ve hiçbir şey için geç değil !         
Öncelikle bunu anlamalı, kabul etmeli ve çözümü başka bir yerde aramamalıyız. İşte bu sitenin işletiminde olan bizler Solar Enerji sektörüne gönülden bağlanmış ve bu sektörün gelişmesi yolunda her türlü sorumluluğu alabilecek bir nesilden oluşuyoruz. Çağımızda geri kalmışlık ülkenin dışa bağımlılığıyla ölçülürken dışa bağımsızlığı en aza indirecek ölçütlerden bir tanesi ve en önemlisi de bir ülkenin enerji kaynaklarıdır. Yeryüzünde saymakla bitmeyecek sayıda enerji kaynağı var ancak neden yeryüzündeki sonu olan kaynaklardan faydalanmaya çalışıyoruzki yukarda bitmek tükenmek bilmeyen bir Güneş Enerjisi varken !

solar-logo-Kopya1 Hakkımızda

El ele tutuşarak güneşin enerjisini kendi enerjileri yapan “insan güneşi” logomuzun oluşumunda başrol oynayan güneş dostlarımıza, web sitemize her gün uğrayan yüzlerce pozitif güneş insanına, onların yanında bize her fırsatta destekte bulunan ve bizimle iş birliği yaparak araştırmalarımız üzerinde bizimle aynı yolda emek harcayan üniversiteli arkadaşlarımıza ve bu alanda uzmanlaşmış profesörlere ayrıca teşekkür eder, minnet duygularımızı iletiriz.

Son olarak bizimle birlikte projeler geliştirmek isterseniz veya yenilenebilir enerjiler hakkında organizasyonlar düzenleyip konferanslarda konuşmalar yaparak diğer güneş paydaşlarını bilgilendirmek isterseniz bizimle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyin!  Bizler bu web sitesini iletişimimizi güçlendirmek için inşa ettik ve her geçen gün büyüyoruz, gelin bu enerjiye destek olun hep birlikte ilerleyelim…

Solarportall.com Takımı,

 

Bir yorum

  1. Merhaba,
    Geçen yıl İTÜ’de enerji ile ilgili bir panel yapılmıştı ona katılmıştım orada GENSED – güneş enerjisi sanayicileri ve endüstri derneği başkanı uzun bir konuşma yapmıştı. Elektrik üretim santralleri konusunda firmalara danışmanlık hizmeti veren Makine Yüksek Mühendisi ve Solbrella’nın mucidi Gökhan Kalaylı, 2012 yılında Türk Patent Enstitüsü Bilim Konseyi tarafından 7 bin buluş arasından öne çıkan ilk 10 yerli fikir ve buluştan biri olan Solbrella ile 2014 yaz sezonuna hazırlanıyor. Bu panelde Gökhan Kalaylı da konuşma yapmıştı ve özellikle türk patentli bir buluş olduğu için ilgimi çekti. Tabiki tamamen herşey Türkiye’de üretilememiş elektronik kısmından bir parça yurt dışından temin edilmiş fakat yinede ülkemiz için güzel bir icat. Solbrella henüz piyasaya çıkmadan Yunanistan ve İtalyaya ihracat yapılmış ve şuanda bir çok ülkeye ihraç ediliyor. Ne yazık ki kendi ülkemizin icadı olmasına rapman plajlarda hala görebilmiş değilim belki bazılarında vardır ama ben görmedim. Fiyatı 250 TL gibi az bir miktar olmasına rağmen çok kullanılımıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>