Pazar , 3 Mart 2019
Anasayfa » Solar Haberler » Her Yer Güneş Enerjisi

Her Yer Güneş Enerjisi

Başlangıçta güneşi salt tanrı olarak değerlendiren insanoğlu, günümüzde onun tanrılığın ötesinde bir dost ; bir enerji bir sonsuz destek olduğunu keşfetmiştir.

Yerin altını oyup enerji sağlayan ve bunu hızlı bir şekilde tüketen teknoloji sonunda, rüzgar; akabinde güneşi keşfetmiş bu aşamada güneşin sonsuz enerji gücünü görmüştür. İlk güneş panelleri sıcak su sağlamak amacıyla çatılara yerleştirilmiş, olumlu sonuç alındığında diğer alanlarda kullanılmaya uygun  olabilir düşüncesiyle araştırmalara girişilmiş sonunda şifre çözülmüştür. Günümüzde güneş enerji panelleri ve güneş pilleri doğru düşüncenin bir sonucudur.

second-10 Her Yer Güneş Enerjisi

Gün geçtikçe modernize olan güneş panelleri ve güneş pilleri yakın bir gelecekte şüphesiz bilimsel teknolojik devrimin yeni bulgularıyla doruk yapacak ve biraz iddialı bir yorumla belki de kömür,  petrol ve nükleer enerjinin yerini alarak dünyamıza rahat bir nefes aldıracaktır.

Ne Kadar Süre Faydalanabiliriz?

Güzel özel temiz ve sonsuz güneş enerjisinden sonsuza dek faydalanabilmemiz için tek koşul: güneşin bize sağladığı atmosferi temiz tutmak, kısaca güneşle aramıza kara bulutlar çekmemek olmalıdır.

Düşüncesizce kullandığımız özellikle kloro floro karbon gazı bir gün gelip güneşle aramıza kara bir tabaka çekince işte o an kıyamet oluştu demektir. Her can gibi bir yıldız olan dünyamızda günü geldiğinde mutlak dönüşecektir, biz insanoğluna düşen rol bu dönüşümü uzun vadeye yaymak bunun için yıldızımıza can veren güneşin bize sunduğu nimetlerin farkına varıp hem kendimize hem de dünyamıza dolayısıyla galaksimize zarar vermemek  için azami dikkati göstermek olmalıdır.

Tenini bronzlaştırmak için saatlerce güneş altında yatan insan artık net olarak bunun farkında; rengimi değiştiren güneş yarınlarımda dünyamın ömrünü de değiştirecektir. Bunun için rol yine bize düşmektedir.

second-9-640x426 Her Yer Güneş Enerjisi

Doğal Enerji Kullanımı Artışı

Ana kent kaosu yaşayan bölgelerin dışında; dağda, kırda, bayırda her neredeyse yaşayan dünya insanı fark edin ve yarından itibaren lütfen güneş enerji panelleri ya da diğer adıyla  güneş enerji  pilleri kullanmaya başlayın . Göreceksiniz hem kendinize günü kurtarmak adına tüm hem de dünyanıza inanılmaz bir katkı sağlayacaksınız.

Özetlemek gerekirse; insanlık dünyasının tartışmasız yaşam kaynağı olan güneş ile sürdürmek zorunda ve  varlığını devam ettirebilecekse: olmaz ise olmaz güneşe mahkum olduğunu bilerek güneşe saygı duymak zorundadır. Bunun saygı örneği güneş panelleri ve de pilleridir. Ne kadar fazla kullanırsanız o kadar etkili bir şekilde yayılmaya başlayacak olan bu enerji sayesinde, herkes ekonomisine ve çevreye katkıda bulunacak bir atım atmış olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>