Cumartesi , 2 Mart 2019
Anasayfa » Solar Haberler » Ülkemizde Güneş Enerjisi Elektriği ve Avantajları

Ülkemizde Güneş Enerjisi Elektriği ve Avantajları

Temiz ve özgür enerji olan güneş enerjisi, bir çok kurumun daha fazla dikkatini çekmeye başlamıştır. Son olarak Tekirdağ Elektrik kurumunun bu konuda attığı adım sayesinde 120 bin liralık tasarruf sağlayacak olması, diğer kurumların da dikkatini çekecek bir gelişmedir.

Elektrik tüketimin fazla olduğu günümüzde, akıllı telefon ve bilgisayarlar çok fazla elektrik giderine neden olmaktadır. Birilerinin buna bir dur demesi gerekir ve daha az zararlı elektrik enerjisini kullanımı, daha fazla yenilenebilir enerji kullanımı artmalıdır.

Aksi halde her zaman çevreye zarar verecek olan enerjiye muhtaç olmak söz konusu olacaktır. Bunun önüne geçmek için bir çok uygulama yapılarak ciddi bir tasarruf sağlanabilir.

solarenergy-640x324 Ülkemizde Güneş Enerjisi Elektriği ve Avantajları

Elektrik Kurumlarının Tasarruf Yapmalarının Avantajları

Elektrik kurumlarının hepsinin güneş enerjisinden elektrik enerjisi üretip kullanmaya başlaması, ciddi bir meblağın kar olarak kalmasını sağlar.

Bu kardan belirli bir bütçe ayırarak, güneş enerjisi sistemini daha da büyütmek mümkün olur. Özellikle temiz havaya ihtiyacımız olan şehir hayatında sorunlar yaşadığımız günümüzde, bu uygulamanın artması, tasarrufların da yatırıma dönüşmesi ile mümkün olabilir.

Özellikle çok fazla elektrik tüketimi olmayan saatlerde ciddi bir tasarruf imkanı sağlanmaktadır. Bu nedenle her kurumda zorunlu hale getirilmesi gereken güneş enerjisi sistemleri, tüketiciden alınan yüksek vergilerin değerlendirilmesiyle kullanılabilir.

Bu şekilde temiz enerjinin yanında, tüketicinin de elektrik faturasındaki enerji bedellerinin üzerinden aşırı miktarda vergilerin alınmaması sağlanabilir.

Temiz Enerji Kullanımının Teşvik Edilmesi

Temiz enerji olan güneş ve rüzgarda elde edilen enerjilerin teşvikleri son yıllarda artmıştır. Ancak kurumlara özel teşvikler, daha fazla etki yaratabilir.

Özellikle elektrik dağıtım kurumlarına yönelik olarak yapılacak olan devlet destekli çalışmalar, yerli üreticilerin daha kaliteli güneş panelleri üretmesine destek olacak nitelikte çalışmalar bu sistemin maliyetinin daha az olmasına destek olacaktır.

solar-energy-640x324 Ülkemizde Güneş Enerjisi Elektriği ve Avantajları

Ülkemizde elektriğin çok fazla sarf edildiği üretim tesislerine de aynı oranda desteklerin yapılması hem temiz enerji kullanımını yaygınlaştıracak hem de daha tasarruflu bir elektrik sarfiyatı yaratacaktır.

Her koşulda kazançlı çıkabileceğimiz bir alan olan Güneş Enerjisi Elektriği ile enerji üretmek doğadaki canlılara ve en önemlisi bizlere zarar vermeyecek en önemli uygulamadır.

Çevresel faktörlerin dışında ihtiyacınız olan tüm kaynaklara ulaşabilmeniz ve uzun vadede karlı çıkmamanız için hiç bir sebep yoktur. Tabi kaliteli malzemeler kullanarak verimlilik arttırıcı paneller tercih etmeniz şartıyla!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>